banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 tk small
Antalya-Logo-orj

banner_isbank_468
Tur 2
tur2Türkiye Kupası'nın sabah 10.00'da başlayan ikinci turu 14.53'te tamamlandı. İkinci turun beklenmedik skorlarından ilki yedinci masada oynanan Cumali Ünver - IM Oğulcan Kanmazalp partisinden geldi. Açılıştan sorunsuz çıkan usta oyuncu oyun ortasında hafif üstünlüğü ele geçirse de, oyun sonunda 33...Fe8 34. f4'ün ardından rakibinin beraberlik teklifini kabul ederek masadan yarım puan ile ayrıldı. 

Bir diğer sürpriz sonuç ise IM Yakup Erturan ile Tuna Tuncer karşılaşmasında yaşandı. Fd2'li Grünfeld ile başlayan parti zeitnota kadar eşit oynanırken, zaman sıkışmasında yapılan sürekli şahların ardından karşılaşma beraberlikle noktalandı.

Şiar Yaran ile FM Tarık Selbes arasında oynanan parti ise genç sporcunun lehine sonuçlandı. Partinin başından sonuna kadar hatasız oynayan Şiar Yaran, 19. Kxf7 hamlesinin ardından yavaş yavaş fakat emin adımlarla kazanmayı bildi.

İkinci turun en uzun partisi ise Yavuz Öztürk - Ali Özen arasında oynandı. Uzun bir süre eşit devam eden parti 113 hamlenin ardından Ali Özen'n zaferiyle sona erdi.

Kupanın üçüncü turu saat 17.002de başlayacak. 
Turkish Chess Federation © 2014