banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 tk small
Antalya-Logo-orj

banner_isbank_468
Kupada Beşinci Tur
besTürkiye Kupası'nın beşinci turu saat 19.38'de tamamlandı. Birinci masada GM Kıvanç Haznederoğlu - IM Burak Fırat arasında oynanan parti 26 hamle sonunda beraberlikle sonuçlandı. Böylece iki usta oyuncu da altıncı tura kayıpsız girmiş oldu.

Üçüncü masada Fethi Apaydın - IM Mert Erdoğdu arasında son derecede çekişmeli bir maç oynandı. Kazanması durumunda FM unvanı elde etme ihtimalini düşünerek maça son dakikalara kadar asılan Fethi Apaydın, piyon üstün oynadığı finalden galibiyetle ayrılmayı bildi. Fakat bu şık galibiyet deneyimli oyuncu Apaydın'a yetmedi. Sporcumuzun FM unvanına en kısa sürede ulaşmasını bekliyoruz.

Taşların erken kırışıldığı IM Oğulcan Kanmazalp - Orkhan Eminov mücadelesi 42 hamle sonunda beraberlikle biterken, şampiyonaya birinci sırada başlayan GM Barış Esen ile IM Cemil Can Ali Marandi partisinde 18. hamlede piyon kazanan GM Esen atak oyunuyla karşılaşmanın galibi oldu.

Mert Yılmazyerli, Mustafa Yılmaz ve Emre Can turun kazananları olurlarken, sekizinci masada oynanan Vahap Şanal - Şiar Yaran karşılaşması ilgi çeken maçlar arasında yerini aldı. Maçın başından oyunsonuna kadar konumun eşit olduğu yorucu karşılaşmayı 86 hamlenin ardından genç ve yetenekli sporcu Şiar Yaran kazandı.

Altıncı tura girerken 4,5 puana sahip yedi sporcu bulunuyor.
 
Turkish Chess Federation © 2014