banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 tk small
Antalya-Logo-orj

banner_isbank_468
Gökbulut Lider
IMG 9892Türkiye Kupası'nın altıncı turu saat 19.20'de sona erdi. İlk iki masada IM Burak Fırat - GM Barış Esen ve FM Mert Yılmazyerli - Fethi Apaydın partileri kısa beraberliklerle noktalanırken, üçüncü masada iki büyükustanın mücadelesi uzun süre devam etti.

GM Emre Can ile GM Kıvanç Haznedaroğlu arasında oynanan partide açılıştan eşit çıkılırken, 17...a4 hamlesinin ardından kötü pozisyon elde eden Haznedaroğlu, rakibinin kısa süreli de olsa pasif kaldığı anları iyi değerlendirerek ve şüpheli hamlelerle geçilen oyunsonunda beraberlik şansını kullanarak masadan yarım puan ile ayrıldı.

GM Yılmaz, IM Kanmazalp, FM Annaberdiyev, Orkhan Eminov, Emre Demircioğlu, IM Erdoğdu, IM Ali Marandi ve IM Umut Atakişi bu turda üst masaların kazananları arasında yer aldılar.

Altı turun geride kaldığı Türkiye Kupası'nda Kırıkkaleli sporcu Yulia Gökbulut 5,5 puan ile birinci sıraya yerleşirken, onu 5,0 puana sahip 10 sporcu takip ediyor.

9 tur üzerinden 7 tur hızlandırılmış İsviçre Sistemi ile oynanılan Türkiye Kupası'nda, yedinci turun ardından grup puanları geri alınacak ve sporcular kazandıkları puanlar ile eşlendirmeye alınacaklardır.

Kupanın yedinci turu 06 Şubat Perşembe günü saat 15.00'da başlayacak.


 
Turkish Chess Federation © 2014