banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 tk small
Antalya-Logo-orj

banner_isbank_468
Ödül Töreni
IMG 1613Türkiye Kupası'nın ödül töreni saat 15.00'da Limra Otel Turgut Albayrak Salonu'nda gerçekleştirildi. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay kapanış konuşmasında şunları kaydetti; "

"62 ilden ve KKTC'den 365 sporcuyu bir hafta boyunca konuk ettiğimiz 2014 Türkiye Kupası'nın kapanış töreninde yeniden bir aradayız. Faaliyet programımıza bu sene eklediğimiz ve ülkemizin en prestijli şampiyonalarından biri olan Türkiye Şampiyonası'na katılacak sporcularımızın belirlendiği Türkiye Kupası'na göstermiş olduğunuz ilgiden son derece memnunuz.
IMG 1573

İlk hamlelerini burada birlikte yaptığımız bu turnuvanın bana göre en güzel yanı 7'den 70'e herkesin satranç için bir araya gelmiş olmalarıdır. Bu turnuvada kaliteyi daha da arttırabilmek için de ilk adımları sizlere dağıttığımız anketler ile atmış olduk. Sizlerin de görüşleriyle gelecek yıllarda Türkiye Kupası'na olan ilginin daha da artacağına ve elit turnuvalarımız arasındaki yerini alacağına inanıyorum.

Şampiyonada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, kar kış demeden, değerli zamanlarınızdan çalarak satranç için bizlerle buluştuğunuz için teşekkür ediyor, eve dönüş yolunda hepinize iyi yolculuklar diliyorum."

Kapanış törenine KKTC Satranç Federasyonu Başkanı Halil Göymen, Asbaşkanı Zafer Ağdelen, TSF Asbaşkanı Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Şencan iştirak ettiler.

IMG 1580
 Başhakem Gökmen Muş ve Başkan Tulay
 IMG 1585
 En iyi üçüncü il Ankara oldu. Ödülleri İbrahim Şencan tarafından verildi.
Sporcular: Cemil Can Ali Marandi, Volkan Sevgi ve Cumali Ünver
 IMG 1591
 En iyi ikinci il İstanbul oldu. Ödülleri Zafer Ağdelen tarafından verildi.
Sporcular: Mustafa Yılmaz, Kıvanç Haznedaroğlu ve Emre Can 
 IMG 1594
 En iyi il İzmir oldu. Ödülleri Halil Göymen tarafından verildi.
Sporcular: Serkan Soysal, Burak Fırat ve Fethi Apaydın
 IMG 1600
 Türkiye Kupası Üçüncüsü GM Barış Esen ödülünü
TSF Genel Sekreteri Onur Çubukçu'dan aldı
 IMG 1605
 İkinci Cemil Can Ali Marandi'ye ödülü
Asbaşkan Aşkın Keleş tarafından verildi.
 IMG 1615
 Başkan Tulay ve Türkiye Kupası'nın ilk üç sporcusu
 
Turkish Chess Federation © 2014